LR ZEITGARD Blue Light Defender

199,00 zł
Brutto

BLUE LIGHT DEFENDER – inteligentna ochrona

Inteligentne serum, które chroni przed procesem digital aging dzięki wyjątkowemu, potrójnemu działaniu:

  • odbijanie światła:  – dla pełnej ochrony przed przedwczesnym starzeniem i podrażnieniem skóry.
  • wyłapywanie rodników: – dla młodego, promiennego wyglądu skóry.
  • regeneracja:  – dla wyraźnej redukcji istniejących zmarszczek.

Pojemność 30ml

Zastosowanie: codziennie jako bazę pod krem na dzień.

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Security policy (edit with Customer reassurance module)

BLUE LIGHT DEFENDER – inteligentna ochrona 

Blue Light – niebieskie światło, nazywane również światłem HEV – (High Energy Visible) to wysokoenergetyczne, widzialne światło. Przenika głębiej w naszą skórę niż promieniowanie UV. Jest emitowane przez ekrany wszystkich urządzeń elektronicznych, takich jak telewizory, telefony komórkowe oraz występuje w świetle dziennym. 

Niebieskie światło jest częścią światła UV. W naturalnie występujących ilościach nie szkodzi naszej skórze. Jednak ponieważ dodatkowo oprócz światła dziennego jesteśmy narażeni na światło emitowane przez ekrany, powstaje „nadmiar” niebieskiego światła, który może być szkodliwy dla naszej skóry.

Promienie niebieskiego światła przenikają do głębszych warstw skóry w wyniku czego tworzy się duża ilość wolnych rodników. W ten sposób powstaje stres oksydacyjny, dochodzi do uszkodzenia uszkodzenie DNA i komórek skóry. Powoduje to nadmierne obciążenie skóry i przyspieszenie pojawienia się oznak starzenia takich jak zmarszczki i przebarwienia. Ten efekt nazywany jest  Digital Aging.

BLUE LIGHT DEFENDER to inteligentne serum, które aktywnie i prewencyjnie chroni przed procesem digital aging dzięki wyjątkowemu, potrójnemu, działaniu aktywowanemu przez niebieskie światło.

* Odbijanie światła: zawarty w ekstrakcie ze spiruliny pigment fikocyjanina absorbuje niebieskie światło i redukuje wysokoenergetyczne promienie światła, odbijając je jak tarcza ochronna – dla idealnej ochrony przed przedwczesnym starzeniem i podrażnieniem skóry,

* Wyłapywanie rodników: ekstrakt z lotosu błękitnego optymalnie wyłapuje wolne rodniki i w ten sposób przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu – dla młodego, promiennego wyglądu skóry,

* Regeneracja: zawarty w ekstrakcie ze spiruliny enzym fotoliaza regeneruje powstałe na skutek działania niebieskiego światła uszkodzenia komórek i zapobiega przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek – dla wyraźnej redukcji istniejących zmarszczek.

Lotos błękitny (Nymphaea Caerulea) to symbol nieśmiertelności i wiecznej młodości. 

Niebieski kwiat ze złotym sercem, który otwiera się rano i zamyka po zachodzie słońca, a przy tym wydziela delikatny i mistyczny zapach, w starożytnym Egipcie był uznawany za święty kwiat. Ekstrakt z lotosu błękitnego to idealny „wyłapywacz” wolnych rodników, ponieważ je neutralizuje. W ten sposób ekstrakt przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu i jego negatywnym skutkom dla naszej skóry. Dodatkowo zapewnia optymalną ochronę komórek, działa nawilżająco, koi podrażnienia skóry, zaczerwienienia i poprawia elastyczność skóry.  

Alga spirulina posiada własny mechanizm ochrony i obrony przed niebieskim światłem, który jest aktywowany właśnie przez ten rodzaj światła. Ekstrakt jest pozyskiwany ze spiruliny (Arthrospira platensis), która zalicza się do mikroalg. Spirulina istnieje już od ponad 3,5 miliarda lat i występuje przede wszystkim w Azji Południowo-Wschodniej, Ameryce Środkowej, Afryce i w Australii i zasiedla płytkie wody podzwrotnikowe i zwrotnikowe. W ekstrakcie ze spiruliny zawarty jest głównie enzym fotoliaza i pigment fikocyjanina. Fotoliaza naprawia ewentualne uszkodzenia komórek skóry wywołane promieniami UV i HEV. Fikocyjanina chroni skórę twarzy przed kolejnymi uszkodzeniami, absorbując i odbijając niebieskie światło. 

71060

Zobacz także